Uğur Eroğul Çoban

Dokuz Eylül Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden 2004 yılında mezun olmuştur. Çalışma hayatına dayanıklı tüketim malları alanında faaliyet gösteren bir şirketler grubunun elektronik sektörüne hizmet eden biriminde Malzeme Planlama Mühendisi olarak başlamıştır. Kariyerine enerji yönetimi sektöründe faaliyet gösteren çok uluslu bir grup şirketinde Üretim Planlama Mühendisi ve sonrasında Planlama Yöneticisi olarak devam etmiştir. Yalın/6 Sigma yaklaşımı ile Tedarik Zinciri süreçlerinin yalınlaştırılması ve verimli hale getirilmesi projelerinde liderlik yapmıştır. İş süreçlerinin SAP sistemine entegrasyonu ve sistemsel süreçlerin iyileştirme çalışmalarında da key-user olarak görev almıştır.   

Çalışma hayatına Dünya ve Türkiye ankastre cihaz pazarının önemli şirketlerinden birinde AR&GE süreçlerinin yönetimi ile devam etmiştir. Bu dönemde yeni ürün, ürün geliştirme, değişiklik yönetimi ve masterdata yönetimi süreçlerini yönetmiş ve merkezi yapılanması İtalya’da olan firmanın Türkiye ile koordinasyonu ve global projelerin yönetiminde görevler almıştır. İtalya’da proje yönetimi eğitimleri alarak Türkiye fabrikası proje yöneticisi olarak atanmış ve İtalya ile Türkiye arasındaki ürün transferleri ve ürün geliştirme projelerini yönetmiştir.

Proje yönetimi konusundaki çalışmalarına PMI metodolojisi kapsamındaki eğitimleri de katarak PMPâ (Proje Yönetimi Profesyoneli) olmuştur. 

NLP Practitioner sertifika programını tamamlayan Uğur, ICF akredite Erickson Koçluk eğitimlerine devam etmektedir. Bütünsel mühendisliğin gücüne, insan potansiyelinin muazzamlığına ve sürekli gelişimin kaçınılmazlığına inanan Uğur, öğrencilik hayatına sosyoloji eğitimi ile devam etmektedir.

 

E-Bülten

Adisa ile ilgili haber, duyuru ve yeniliklerden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize kayıt olun.