Onur Baysal

Ege Üniversitesi İktisat bölümünden 2004 yılında mezun olduktan sonra iş yaşamına 2005 yılında İzmir’de Dünya Üniversite Yaz Oyunları organizasyonunda başlamıştır. İnsan Kaynakları Uzmanı olarak yeni kurulan departmanların işe alım süreçlerinden sorumlu olmuştur.

Kariyerine 2006-2008 yıllarında Dia Sa Sabancı Süpermarketleri’nde İşe Alım ve Eğitim Uzmanı olarak devam eden Onur, şirketin Ege Bölgesi yapılanmasında görev almıştır. Mağaza açılışları doğrultusunda sahada işe alım süreçlerini yönetmiş ve eğitmen olarak rol almıştır. 2008 yılında Tesco Kipa’da kariyerine devam eden Onur, işe alım, performans, kariyer yönetimi ve gelişim konularında görev almıştır. 2011 yılından itibaren Genel Merkez ve Mağazaların yıllık eğitim planlarının yapılması, gelişim çözümlerinin tasarlanması, yetenek ve performans yönetimi projelerinden sorumlu olmuştur. Tesco Academy bünyesinde liderlik eğitimleri vermiştir.

2013 yılında Hugo Boss eğitim gelişim departmanına geçiş yapan Onur, Transaksiyonel Analiz ve Optimum Denge Modeli gibi psikoloji eğitimlerine katılmış, ICF akredite Erickson Koçluk okulundan mezun olmuştur. NLP Master Practitioner, Duygusal Zeka ve Takım Koçluğu sertifika programlarını tamamlamıştır. İç eğitmen olarak iletişim, takım olma ve liderlik eğitimleri veren Onur, koçluk ve takım koçluğu süreçlerinin tasarımından sorumlu olmuştur. Yönetici ve performans koçluğu alanlarında çalışmış, yeni kurulan departmanlara ve üretim ekiplerine takım koçluğu yapmıştır.

Onur, duygusal zeka, motivasyon, koçluk becerileri ve takım olma eğitimleri vermekte olup, iş yaşamında bireysel ve takım gelişimlerini desteklemek için koçluklar yapmaktadır.

 

E-Bülten

Adisa ile ilgili haber, duyuru ve yeniliklerden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize kayıt olun.