Melih Kaymaz

İstanbul’da doğan Melih KAYMAZ, Marmara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi mezunudur. Askerlik öncesinde İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde görev yapmıştır. Askerlik sonrası İ.E. Ulagay ilaç firmasında iki yıl aktif satış mümessilliği görevini sürdürmüştür.

Ardından Novartis İlaç firmasında dört yıl süren aktif satış hayatının sonunda aynı firmada Eğitim Müdür Yardımcısı görevine atanmıştır. Bu görevde İsviçre’deki şirket merkezinden gelen SSTC “Selling Skills Training Course“ adlı satış teknikleri programını uygulamaya almıştır.

1990 yılında Glaxo Wellcome şirketine eğitim sorumlusu olarak geçen KAYMAZ, mevcut satış kadrosunun kişisel gelişim ve mesleki becerilerinin geliştirilmesine yönelik seminerlerinin yanı sıra göreve yeni başlayan satış kadrolarının temel eğitimini de üstlenmiştir. Dönem toplantıları, yeni ilaç entrodüksiyonları, sene sonu motivasyon toplantıları, kongre–konferans ve doktor grup aktivitelerinin de programlayıcısı ve uygulayıcısı olmuştur.

1996 yılı Mart ayında Koç Topluluğu eğitim şirketi İ.d.e.a.’ya katılan ve bu şirketin kapanmasıyla eğitimlerine bireysel olarak devam eden Melih KAYMAZ, yurt içinde birçok firmada temel ve ileri satış teknikleri, 2000’li yılların satış teknikleri, spin yöntemiyle ileri satış teknikleri, aktif satış teknikleri, uygulamalı satıcılık, satış geliştirme, yerel pazarlama, etkin iletişim ve empatik dinleme, duyguların yönetimi, bayi-depo-kanal ve acenta yönetimi, satış yöneticileri için yönetim, satış akademisi ve müşteri ilişkileri başlıkları altında seminerler vermektedir.

Melih KAYMAZ Kıbrıs, Ukrayna, Kazakistan ve Rusya’da da seminerler vererek birikimlerini yurt dışına da taşımıştır.

Melih Kaymaz 07 Nisan 2004 yılından beri Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi EDU 'da Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Makaleleri
 

E-Bülten

Adisa ile ilgili haber, duyuru ve yeniliklerden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize kayıt olun.