Mehmet Eronat

1981 yılında İzmir’de doğdu. İş hayatına 1999 yılında Migros T.A.Ş satış bölümünde başladı. 2005 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünden mezun olduktan sonra Migros T.A.Ş’de Seçme Yerleştirme ve Endüstri İlişkileri Departmanı’ nda Uzman olarak çalışmaya başladı. Migros’ta çalıştığı dönemde SAP/R3 kullanımı, endüstri ilişkileri, iş hukuku, ücretlendirme ve performans yönetimi, sendikal ilişkiler konularında deneyim kazanmış olmakla birlikte aynı zamanda yönetici eğitim programlarında eğitmen olarak görev aldı. Migros T.A.Ş’de çalıştığı dönemde içerisinde yer aldığı projeler ile ödül almaya hak kazandı.

Migros T.A.Ş’deki görevinden ayrılmasının ardından 1 yıl süre ile Vaillant – Demirdöküm İnsan Kaynakları departmanının yeniden yapılandırılması süreci içerisinde yer aldı. Bu dönemde beyaz yaka-mavi yaka tüm İnsan Kaynakları sisteminin kurulması ve sistemin SAP sistemine entegrasyonunu gerçekleştirdi. 2011 yılından Kasım 2015’e kadar Türkiye’nin denetim ve danışmanlık sektörünün en büyük şirketlerinden biri olan Mazars Türkiye’nin tüm İK süreçlerinden sorumlu İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yaptı.

Şu anda uzman ve deneyimli kadrosu ile araştırma, eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunmakta olan Adisa Danışmanlık’ta yönetim danışmanı olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

www.mehmeteronat.com isimli blogunda “insanlar ve şirketler” hakkında fikirlerini paylaşmaktadır. Gönüllü bir oluşum olan 4ekip‘in kurucu üyesi olmakla birlikte ayrıca Tusiad Eğitim Çalışma Grubu ve Peryön’ün üyesidir. Birçok üniversitenin kariyer günleri vb. etkinliklerinde konuşmacı olarak yer almaktadır. Capital, Para, Kariyer.net gibi alanında öncü olan bir çok dergide görüşlerini paylaştığı röportaj ve yazıları bulunmaktadır. Adisa Danışmanlık ve PİN Araştırma kapsamında stratejik planlama, hedef yayılım ve KPI projeleri, çalışan bağlılığı ve memnuniyeti araştırmaları ve örgüt iklimi araştırmaları sonrası projelerde görev almaktadır.

 

E-Bülten

Adisa ile ilgili haber, duyuru ve yeniliklerden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize kayıt olun.