Dilek Özman

Adisa, Marka Yönetimi, Pazarlama stratejileri oluşturma ve uygulamaları konularında Dilek Özman ile işbirliği halindedir.

Dilek Özman 1964 yılında doğdu. Boğaziçi Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme Bölümü’nden mezun olduktan (1987) sonra Müşteri Temsilcisi olarak sırasıyla A&B Halka İlişkiler ve ParsMcCann / Erikcson şirketlerinde görev aldı.

1988 yılında Borusan Holding’e katılan Dilek Özman en son Reklam ve Halkla İlişkiler Müdür Yardımcısı olarak önemli deneyimler kazandığı bu kurumdan ayrılarak 1992 yılında RPM / Radar cdp / Europe reklam ajansında Müşteri Direktörlüğü görevini üstlendi. Bu dönemde farklı sektörlerde ulusal ve uluslararası müşteriler ile çalışma imkanı bularak masanın diğer tarafını da görme fırsatını yakaladı.

Ardından, ColgatePalmolive Hacı Şakir Türkiye şirketinde 1994 yılında kıdemli ürün yöneticisi olarak göreve başladığı pazarlama departmanından 2000 yılında kategori müdürü olarak ayrıldı. Pazarlama Direktörü olarak Kraftsa- Kraft Sabancı Gıda Pazarlama ve Tic. A.Ş. ve Ekim-2001 ile Ekim- 2004 yılları arasında Satış-Pazarlama Bölüm Müdürü olarak Kopaş Kozmetik A.Ş’de (Dalin, Voila, Leda, CireAseptine, Tokalon, AlixAvien, Sesu) görev alarak pazarlama-satış konusundaki kariyerine devam etti.

Pazarlama – marka geliştirme konusunda Kişisel Bakım, Temizlik, Gıda, Kozmetik, otomotiv,demir-çelik sektörlerindeki profesyonel deneyimini stratejik marka / pazarlama danışmanı ve eğitmeni olarak devam ettirmektedir. Sabancı Universitesi EDU'da program danışmanı, eğitim ortağıdır ve Turquality projesi eğitmenleri arasındadır. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Marka Yönetimi ve Bütünleşik Pazarlama İletişimi dersleri vererek akademik tecrübe edinmiştir. Kemerburgaz Universitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde master dersleri vermektedir.

Dilek Özman, Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği ve BRM üyesidir.

Marka Konseyi- Marka Danışmanları ve Yöneticileri Derneği kurucuları arasındadır ve yönetim kurulu üyesidir.

 

E-Bülten

Adisa ile ilgili haber, duyuru ve yeniliklerden haberdar olmak için lütfen e-bültenimize kayıt olun.